
W rankingu “Maluchy na brzuchy biorą udział wszystkie szpitale w Polsce, które otrzymały wystarczająca ilość wypełnionych ankiet z ostatnich dwóch lat dla
Fundacji Rodzić po Ludzku (minimalna ilość ankiet: 30).
Kto znajdzie się w rankingu?
W rankingu znajdą się szpitale, które najlepiej realizują założenia Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej w zakresie kontaktu skóra do skóry przez minimum 2 godziny po porodzie na poziomie:
- minimum 80% przypadków po porodzie drogami natury,
- między 70 a 79% przypadków po porodzie drogami natury,
Dodatkowo w rankingu będziemy przyznawać specjalne miejsce dla szpitali, które dbają o kontakt skóra do skóry po cesarskim cięciu (kangurowanie przez osobę towarzyszącą na poziomie minimum 70% przypadków).
Na jakiej podstawie szpital znajdzie się w rankingu?
Szpital znajdzie się w rankingu, jeśli spełni jego założenia
- Kontakt skóra do skóry po porodzie drogami natury będzie realizowany przynajmniej w 80%,
- Kontakt skóra do skóry po porodzie drogami natury będzie realizowany na poziomie 70-79%
Dane te będą uzyskiwane z portalu
gdzierodzic.info.
Kto nadaje miejsce w rankingu “Maluchy na brzuchy”?
Miejsce w rankingu “Maluchy na brzuchy” przyznają twórcy akcji “Maluchy na brzuchy”: Olga Vitoš i Anna Kwiatek-Kucharska po dokładnej analizie ankiet Fundacji Rodzić po Ludzku w zakresie kontaktu skóra do skóry.
Jak często ranking “Maluchy na brzuchy” będzie uaktualniany?
Analizy ankiet Fundacji Rodzić po Ludzku będą przeprowadzane raz w roku. Na tej podstawie raz w roku będzie uaktualniany ranking “Maluchy na brzuchy”.
Raz przyznane miejsce w rankingu “Maluchy na brzuchy” będzie również weryfikowane w kolejnych latach. Tym samym miejsce w rankingu może zostać utracone, jeżeli szpital nie będzie spełniał warunków akcji.